Често се случва да използваме лимон или друг цитрусов плод за

...
Често се случва да използваме лимон или друг цитрусов плод за
Коментари Харесай

Как да съхраняваме правилно нарязаните цитрусови плодове

Често се случва да използваме лимон или различен цитрусов плод за някоя рецепта. Изведнъж обаче се озоваваме с куп останки от плодове, които след като веднъж сме разрязали, се чудим по какъв начин и къде да съхраняваме. 
 Лимоновият сок, лимоните и по какъв начин да изстискаме сок от цитруса, без да го режем
Как да изстискаме лимон, без да го режем

Най-лесният трик

Целите, ненарязани цитруси могат да устоят до един месец, когато се съхраняват вярно в хладилника. Въпреки това, откакто защитната външна кора бъде комрометирана, ние сме в конкуренция с времето, с цел да използваме плода преди сочното му " месо " в последна сметка да изсъхне и да загуби усета и аромата си. Има даже дребен късмет цитрусът да се трансформира в среда за размножаване на бактерии, в случай че не се третира вярно на този стадий.

За благополучие има доста разнообразни техники, които да използван, с цел да запазим резенчетата си цитрусови плодове, до момента в който намерим добър метод да ги използваме, било то в освежаваща чаша сок или някои други готварски предписания.
 Снимка 652826

За да запазим нарязания цитрусов плод пресен, минимизирането на излагането на месестата страна на въздух е от основно значение. Най-лесният метод е просто да ги опаковаме всички в плик с цип и да ги затворим компактно. След това слагаме опакованите цитруси в чекмеджето за плодове и зеленчуци на нашия ледник. По-ниската температура (между 0 и 4 ℃), съчетана с контрола на влажността на това чекмедже, ще разреши на цитрусовите резени да останат свежи за по-дълго време.
 Лимоните, лимоновият детокс, по какъв начин да го създадем и защо оказва помощ
Нуждаем ли се от лимонен детокс

Плюсове и минуси

Като опция, можем да запазим нарязаните цитруси свежи, като ги потопим във вода в затворен съд в хладилника. Този способ работи отлично, в случай че възнамеряваме да използваме тези останки за изцеждане на сок по-късно, защото поддържа плода хидратиран. Не бива да забравяме от време на време да надникваме вътре в контейнера.
 Снимка 652824

Ако водата стартира да става малко мътна (обикновено в границите на една до две седмици), време е да я освежим, поучава Tasting Table. Докато го вършим, не е зле да прегледаме лимоните си. Ако видим мухъл или че са станали доста кашави, за жалост, това е знак, че са се развалили и би трябвало да се изхвърлят.
Източник: lifestyle.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР